שימוש חורג ממגורים בנכס

מרכז היתרים מתמחה בייעוץ והגשת בקשות להיתר בניה, רישוי עסקים, אדריכלות, עיצוב פנים, חריגות בניה, צווי הריסה, צווי הפסקת עבודה, צווי סגירה, שימוש חורג, בדיקות היתכנות, פל"ח, שינוי ייעוד, היתר עבודה מצומצמת, פיצול דירות, הוספת מרפסת , היתר פרגולה, היתר ממ"ד, ייעוץ וזירוז הליכים של בקשות להיתר בנייה ורישוי, רישיון עסק, תב"ע, תב"ע נקודתית ותכנון ערים.

שם המפרסם: מרכז היתרים

למידע מלא על העסק | צור קשר
בד בבד להענקת פטור זמני ממס שבח למי שימכור דירת מגורים ששימשה למשרדים, מתוך כוונה להוסיף לשוק דירות הממוקמות בגוש דן, מתגייסות גם ועדות התכנון למאבק במצוקת הדיור, ודנות בכובד ראש במתן אישורים להסבת דירות מגורים לייעודים השונים מייעודן המקורי.לאור מצוקת הדיור רשויות התכנון ממעטות לאשר בקשות לשימוש חורג של קליניקות ומשרדים בדירות מגורים. כך נרתמות הרשויות למאבק בצמצום מלאי דירות המגורים.

המגמה של בעלי דירות המנסים להפיק הכנסה גבוהה יותר מהדירה שבבעלותם לא מהווה הצדקה תכנונית לאישור שימוש חורג, במיוחד כאשר יש צורך להגדיל את מספר יחידות הדיור. ברחובות שייעוד המקרקעין בהם הוא מגורים הסיכוי שיאושר שימוש חורג ממגורים הוא קלוש עד כלא אפשרי. רשויות התכנון נוקטות במדיניות נוקשה שכמעט לא מאשרת שימושים חורגים, על מנת לא לעודד בעליי דירות רבים להסב דירות שבבעלותם לשימוש אחר מהייעוד המקורי, ובכך להקטין את היצע הדירות.

ועדות הערר הודפות בנמרצות בקשות רבות לשימוש חורג בנכסים המיועדים למגורים, על מנת להשאיר את שטחי הדיור הקיימים בעת הביקוש הגדול לדירות מגורים.בדרך כלל לא קיימת הצדקה תכנונית לאפשר שימוש חורג בדירות מגורים לשימוש של משרדים בשעה שאלה יכולים לפעול בבנייני משרדים שנועדו לכך. ללא הצדקה תכנונית בעל משקל אין לדעתנו לצמצמם עוד יותר את מספר דירות המגורים על ידי מתן היתר לשימושים אחרים באותן דירות.
דוגמה טובה היא העיר רמת גן בה קיימים משרדים פנויים הניתנים לאכלוס, על כן אין כל הצדקה תכנונית לצמצם את מלאי הדירות בעיר ולאשר שימוש חורג ממגורים למשרדים. ההתגייסות של רשויות התכנון לעצירת צמצום מלאי הדירות באזורי הביקוש, ללא ספק, במקומה ומסייעת לחלק מפתרון מצוקת הדיור ולהפחתת גזילת דירות מהמלאי שבין כה וכה מצומצם.

שם המפרסם: מרכז היתרים

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: היתר בניה,שימוש חורג,רישוי עסקים,היתרי בניה,עיצוב פנים
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

פיינטבול

משחק כדורי הצבע המפורסם, הידוע בשמו האנגלי פיינטבול, אינו רק אטרקציה...

אסכולי-ASKOLI

 פרויקט ייחודי שפותח במשך 3 שנים, כאשר איכות התכנים יוצאת דופן,...

טישטוש קרחת

טישטוש קרחת בשיטה חדשנית מכשיר מתקדם שיוצר דמוי זקיקי שיער לשיער...

דור נחמן משרד עו"ד

 משרד עו"ד דור נחמן הינו משרד בוטיק המעניק שירותי ייעוץ, ייצוג...

הסעות וטיולים לודמילה

הסעות לכל חלקי ארץ  נהג  מקצועי עם ניסיון של 15 שנה בארץ  ו25...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com