דימוי עצמי כלכלי

שם המפרסם: מיומנות

למידע מלא על העסק | צור קשר
דימוי עצמי כלכלי:
דימוי עצמי הוא מושג רב מימדי ,המכיל בתוכו את התכונות והדימויים שהאדם מייחס לעצמו. הגדרתו ומהותו של מושג זה נתונים במחלוקת בקרב התיאורטיקנים השונים. (ויקיפדיה)
נצא למסע בירור על הדימוי העצמי הכלכלי ,אצלנו.
כל אחד מאיתנו מדמה עצמו עני או עשיר. זאת אומרת,בשלב מסוים בחיים ,שואל כל אחד מאיתנו את עצמו, האם אני עשיר, או שמא עני. בבא הזמן,מקבל אדם החלטה,על פי פרמטרים מסוימים,אני עשיר/עני.   (קיימת  קבוצת  אנשים שלא החליטו, אולם הם מיעוט),  לאלה שהחליטו אין ידיעה ממשית על החלטתם,ומצבם.
נתאר לעצמנו, כי בתת מודע ,לפני כמה שנים, החלטנו שאנו עשירים. מדוע החלטנו זאת?
האם החזקנו בסכומי כסף גדולים? האם גדלנו בבית אבא עשיר? ואולי נשאנו לבת גביר. יכולות להיות סיבות רבות לכך.  מאז ההחלטה אנו מתנהגים  כעשירים. הדימוי העצמי שלנו  "אנו עשירים", ובלי לשים לב מתפתחים אצלנו דפוסי התנהגות של עשירים.
  איננו נותנים לעצמינו להתבלבל בגלל עובדות,  גם אם אנו נמצאים במצב של מחסור במזומנים .  גם אם כרגע אנו מובטלים, גם אם הורינו או מחותנינו כבר מזמן לא ברמה כלכלית כבעבר.   העובדות לא משנות את ההחלטה שנתקבלה לפני זמן רב, הדימוי העצמי הכלכלי הוא ש"אנו עשירים".
אז מגיע שלב שהדימוי העצמי מתנגש בחוזקה בחיים עצמם, ואז המשבר הכלכלי בשיאו, אולם זאת טעות אדירה, המשבר הגדול הוא הדימוי העצמי הכלכלי שהייה, והתנפץ טוטאלית.
אל נקל ראש, זהו משבר שמרגישים בו שיש צורך להתחיל חיים חדשים עם הנתונים הקיימים  . תוצאות המשבר הן -משבר כלכלי, המוסיף שמן למדורה הגדולה.
מקובל בדרך כלל לטפל במשבר הכלכלי, כי הוא סיבת הפנייה לטיפול, והוא זה הצף באופן ברור.אולם טיפול מקצועי יאבחן כי הבעיה המרכזית היא הדימוי העצמי והתנפצותו.במידה והטיפול לא ייתן מענה לדימוי העצמי הכלכלי ולהתרסקותו, יכולה להיווצר מציאות מוכרת, כי הטיפול הכלכלי יישא פירות, התוכנית הכלכלית תפעל כמו שצריך, ולאחר תקופה קצרה או ארוכה תחזור המשפחה ותספר כי שוב יש סימנים מוקדמים למשבר כלכלי, יש כבר חובות, וההתנהלות לא תקנית וכו'. וכאן נשאלת השאלה מה קרה?
האם התכנית הכלכלית לא היתה מוצלחת?
האם לא היה שתוף פעולה?
פשוט מאד!   הדמוי העצמי של "עשירות" נשאר,וההתנהלות היתה בהתאם לדמוי.על אף שהמציאות והדמוי רחוקים זו מזה כרחוק מזרח ממערב !
נקודה למחשבה: עני הוא רק מי שאין לו אני.


שם המפרסם: מיומנות

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: ייעוץ כלכלי,כלכלת משק בית,דימוי עצמי כלכלי,ניהול תקציב
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

תפדלו

אני מציע חוויה דרוזית אותנטית מיוחדת הכוללה אירוח בתוך ביתי , סיור בבית...

מאמא חינה

 מאמא חינה המאמא של החינות  מאמא חינה מפיקה ארועי חינה /ערב...

M.A Futures

M.A futures הינה חברה המתמחה במסחר יומי במדד E-MINI S&P 500. החברה הוקמה ע"י...

מגנטורי

הכל כבר מאורגן?האולם?הקייטרינג?השמלה? מחפשים מתנה מקורית לאירוע...

טוביק טיפולים

ספא טוביק טיפולים הוא אתר ריפוי ובילוי ירוק ושליו, המשלב טיפולי מים...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com