ערביקה או רובוסטה? מה הבבדלים ביניהם?

שם המפרסם: קופיצ'ינו - coffeechino

למידע מלא על העסק | צור קשר
 תערובות פולי קפה קלויים קופיצ'ינו 

אז ככה - לקפה יש שני זנים עיקריים ונפוצים, הלא הם רובוסטה, שנחשב עממי יותר, וערביקה שנחשבת לזן יוקרתי יותר.
המקור של שניהם הוא באזור קו המשווה, מדינות אפריקה, דרום אמריקה ואסיה, אם כי הערביקה הוא צמח עדין יותר הגדל בגבהים שונים ובאקלים נוח יותר, ואילו הרובוסטה יכול להתפתח ולשרוד בגובה נמוך יחסית ובתנאים ואזורי גידול קשים יותר.
מכאן אנחנו מתחילים להבין מדוע התמחור של שניהם הוא שונה, אבל כאן לא מסתיימים ההבדלים ביניהם.


פולי הקפה הרובוסטאים, מכילים ריכוז גבוה יותר של קפאין (כ40%-50% יותר), הם חמוצים יותר ובעלי סמיכות גבוהה היוצרת לנו את הקרמה המפורסמת שמאפיינת שוט אספרסו טוב. בגלל הנפוצות של הרובוסטה, וריכוז קפאין הגבוה שבה, היא תפסה את מקומה של הערביקה ברוב תערובות הקפה המסחריות.
בנוסף לכך, הרובוסטה משתלבת היטב עם חלב ותורמת בנוכחותה להעצמת טעם הערביקה.
הערביקה נחשבת לאיכותית יותר עקב הנוכחות החזקה של טעמים בפול הקפה.


איכות הפולים עצמם בשני הזנים נמדדת בפרמטרים כמו טעם: אגוזי, דובדבני, אדמתי וכו', בארומה וניחוח, ובחמיצות/מרירות הקפה, שבאה לידי ביטוי באופן שבו הקפה מורגש על הלשון - האם הוא חלקלק או מעקצץ ומומלץ להכנת כוס קפה אספרסו.

ממה מורכב הקפה שלנו?
שילוב של תערובת המבוססת על פולי קפה הערביקה עם אחוז קטן של רובוסטה יוצרת לנו את התערובת המושלמת לאספרסו ארומטי עם שכבת קרמה סמיכה ומעולה למשקה הקפוצ'ינו בו שילוב בין השניים מחייב כדי להדגיש את נוכחות וסמיכות טעמי הקפה בעירבוב עם החלב. באספרסו, הטעם נשמר לאורך זמן רב יותר עקב הרובוסטה.


צמח הערביקה העדין מצריך ממגדליו טיפול יותר הדוק, מכיוון שאת איסוף הפירות ניתן לעשות רק בקטיף ידני תוך שמירה על שלמות פול הקפה, פעולה המצריכה כח אדם רב. נתונים אלו מייקרים את מחיר זן הקפה הנ"ל. לעומת זאת, קטיף הרובוסטה נעשה ע"י מכונה או ניעור הענפים עד לנפילת הפרי מה שתורם להוזלת עלותו.


תערובות הבית
SIGNIA- (אריזה שחורה) תערובת בשילוב מושלם בין הערביקה לרובוסטה 70 % ערביקה ו 30 % רובוסטה, תערובת אידאלית לקפוצ'ינו ואספרסו ,בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קלייה כהה בינונית.
קלאסיקו clasico- (אריזה שחורה)- תערובת המכילה 70 % ערביקה ו 30 % רובוסטה מ4 זנים שונים. תערובת אידאלית לקפוצ'ינו , הפוך וגם לאספרסו בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קליה כהה מאוד.
פרזנצ'ה prezentse- ( אריזה אדומה) תערובת המכילה 80 % ערביקה ו 20 % רובוסטה מ 5 זנים שונים. ניכרת בטעם וקרמה עשירים תערובת לאספרסו, בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קליה כהה מאוד.
גולד gold - ( אריזה זהב )- תערובת עשירה בערביקה 90 % פולי ערביקה ו 10 % פולי רובוסטה מ5 זנים שונים. אידאלית לאוהבי אספרסו מריר ובעל חמיצות גבוהה, בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קליה כהה מאוד.
CAPITOLINA (אריזה שחורה)- תערובת מובחרת המכילה 100% ערביקה קולמביאנית, בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קלייה כהה בינונית .
נטול קופאין-(אריזה כסופה)תערובת מובחרת של פולי קפה אשר עברו תהליך הוצאת קופאין במים בקלייה איטלקית מסורתית - רמת קלייה כהה מאוד.

שם המפרסם: קופיצ'ינו - coffeechino

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: פולי קפה,פולי ערביקה,תערובות קפה,קפה
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

שף הדרך

 שף הדרך- חברת שף הדרך עוסקת במכירת מנות אוכל למגוון תחומים,לפני...

פוליש

 חברת פוליש מוניטין בע“מ, היא אחת מחברות הניקיון הוותיקות...

ש.א אינסטלציה

מציאת אינסטלטור אמין במרכז אינה תמיד משימה קלה, ובוודאי כשצרות...

ה.ר. טכנולוגיה

 חנות לאספקה טכני קבלן אינסטלציה  מעבדה לתיקון כלי עבודה כביש...

גינה ירוקה

גינה ירוקה- נועדה לאנשים שאוהבים את ריח האדמה , את ריח עונות השנה, את ריח...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com