אמת אחת, האומנם ?

הקריאה בקלפי הטארוט, נועדה לתת מענה לבעיות בחיינו האישיים המקצועיים והעסקיים, כגון: עבודה וקריירה * זוגיות ויחסים במשפחה * בחירת מקצוע או תחום לימודים * חוסר נחת נפשית ורוחנית * צורך בכיוון חדש * אי וודאות רגשית ובלבול * אי וודאות כלכלית * תחושה של תקיעות בחיים * רצונות מנוגדים וקונפליקטים * אובדן דרך * חוסר שביעות רצון כללי * צורך בהכוונה ועצה * חיפוש דרך רוחנית * "תועלות נוספות, שנוכל להפיק מקלפי הטארוט" הרגעת מתחים וחרדות * נטרול מחשבות שליליות * כיוונים חדשים להתמודדות * התחלה לצעד קטן שיביא לשינוי גדול * הבנה טובה יותר של עצמנו ושל הגורמים המשפיעים על חיינו * הבנת מסרים מרבדים גבוהים יותר של התודעה *

שם המפרסם: קריאה בקלפי טארוט

למידע מלא על העסק | צור קשר
האם יש אמת אחת בחיים ? תפיסה אחת ? הסכמה אחת ? דרך חשיבה אחת ?

במאמר הקודם תיארתי את הקשר בין תהליך קבלת החלטות בחיינו לבין קלפי הטארוט ואת יחסי הגומלין ביניהם . במאמר הזה אפרט מהי בעצם  "קריאה בקלפי הטארוט" , אשים את "הקלפים" על השולחן ואתייחס לגישות השונות ולאמיתות הקיימות בכול הקשור "לקריאה בקלפי טארוט" וכן, אנסה לעשות סדר בבלבול ובמבוכה הקיימים בקרב הציבור בכול הקשור לקלפי הטארוט – ולהתמקד בעיקר ולהניח לטפל .

אמת אחת , האומנם ?

יש שתי גישות עיקריות בקריאה בקלפי הטארוט : הגישה הפטליסטית שגורסת שהכול קבוע וידוע מראש.

והגישה האקסיסטנציאליסטית ( קיום האני ) האומרת ששום דבר לא קבוע מראש ושאתה האחראי הבלעדי לעיצוב חייך וגורלך .

הגישה הפטליסטית תומכת בדעה שקלפי הטארוט הם בעצם , כלי נבואי ושניתן לחזות את העתיד . זוהי גישה שרווחה לפני עשרות ואפילו מאות שנים היות וכלל האנושות הייתה שונה , למשל , מעמד האישה היה שונה לחלוטין לעומת היום . ההתייחסות לדת ומדינה הייתה שונה ( על כך באחד הבלוגים הבאים ) גם תוחלת החיים הייתה שונה , כך שהאדם "הקטן" דאג בעיקר למזונו לקורת גג לראשו וללבושו . צורת חיים זו עם תפיסת עולם שמקבלת את גורלה בהכנעה , הולידה באופן טבעי את הגישה הפטליסטית וכאשר "מכשפה" ( רצוי צוענייה ) קראה בקלפים היה זה אך טבעי שהאדם רצה לדעת "מה יהיה"? – עד היום מוכן הטבע האנושי לעשות כמעט הכול כדי לדעת "מה יהיה" ולראייה , ריבוי מגידי העתידות למיניהם , הפותחות , הקוראות בקפה , ומה לא !

גישה זו יצרה מציאות בה אתה  בא לקורא בקלפים ומבקש לדעת : מה יהיה מצב הזוגיות שלי בשלוש השנים הקרובות ? הקורא (הפטליסט ) יסתכל על הקלפים וכממתיק סוד ילחש לך  : בתוך קצת למעלה משנה אשתך תלד בן זכר בשעה טובה , אבל..... בריאותה הנפשית תתרופף והיא תהיה נתונה במשבר כתוצאה משינוי שהיא תעבור ?  סבר פניו יחמיר כשהוא ימשיך ויגיד:"באותו זמן לערך גם תפוטר מהעבודה" . ובעוד אתה נבוך ומבוהל -  יוציא הקורא עוד קלף ויכריז ש : "שנתיים לאחר מכן אשתך תעזוב אותך לטובת גבר אחר"!!

ואכן , ארבע שנים לאחר מכן אתה תשב עם חברים ותאמר בפליאה בלתי מוסתרת : " אין לכם מושג עד כמה צדק הקורא בקלפים שחזה בדיוק , אבל בדיוק שאשתי תפגוש את אהבת נעוריה אותו לא פגשה כעשר שנים , ושחידוש הקשר ביניהם הצית את אהבתם מחדש , ועקב משבר לידה מתמשך שפקד אותה היא החליטה לממש את אהבת נעוריה ולעקור איתו לעיר אחרת" , ובהתלהבות רבה  ימשיך לספר לחבריו

שגם הוא עבר לאותה עיר כדי להיות קרוב לבנו : "הכול יצא כל כך נכון אפילו את העבודה עזבתי והפכתי למובטל" ,  יגיד וימליץ לחבריו בחום על הקורא שלו שיודע על מה הוא מדבר.................!

לעומת זאת הגישה האקסיסטנציאליסטית אומרת שאין דבר כזה גורל ! ושום דבר אינו קבוע מראש ושאתה הוא האחראי הבלעדי לעתיד שלך . בואו נחזור לדוגמא הראשונה ונניח שאתה מגיע לקורא  בגישה האקסיסטנציאליסטית , התשובה תהיה בסגנון שונה לחלוטין : כאן הקורא יסתכל על הקלפים ויגיד לך בשקט : " תראה , אשתך סובלת מדכדוך או אולי אפילו מדיכאון , דבר שיכול להביאה למשבר נפשי עקב , לידה , למשל". הוא גם יאמר לך שהיא לא השתחררה לגמרי מקשר אהבה שהיה לה בעבר וכדאי לך לדבר איתה על כך ולנסות ללבן איתה את הנושא  . ואז יוסיף ויאמר שאשתך אינה אוהבת את העיר בה אתם גרים , ורוצה מאוד לעבור לעיר אחרת . כאן  הקורא  יסכם ויגיד: "אם תפעל  היום ותטפל בכל הבעיות שעלולות לעלות בעוד ארבע שנים אזי  תימנע מעצמך את כל הסבל הזה" . המסר של הקורא יהיה ברור והוא : לאור מסקנות הקריאה, על השואל להיערך עכשיו בהווה כדי לא לעמוד מול שוקת שבורה בעתיד .

יתכן והקורא בגישה האקסיסטנציאליסטית יהיה פחות פופולארי כי אינו עוסק בקריאת העתיד ! אך אני רואה בגישה זו את מהות הקריאה בקלפים שהשפעתה על חיינו תהיה מכרעת .

החיים הם אוסף של שיעורים שעליך לעבור מיום לידתך ועד יומך האחרון. זהו מעין מסע בו מיוצגים שני חלקים : החלק הרוחני והחלק הארצי וכל הזמן מתחולל מאבק בין שני החלקים הללו –  הרעיון הוא להגיע לאיזון בין עולמך הרוחני לעולמך הארצי או הגשמי. והתפקיד שלי כקורא בגישה האקסיסטנציאליסטית הוא  "לאחות את הקרע" בין שני חלקים אלו בחייך. זהו הייעוד שלי וזוהי אמנות הקריאה בקלפים . אמנות הקריאה בקלפים איננה עוסקת בנבואה או חיזוי  העתיד  שהנו ממילא תוצאה של מה שאני אעשה בהווה .

על כן אין אמת אחת בקריאה הפטליסטית ומאידך אין אמת אחת בחיים . אין תפיסה אחת ואין הסכמה על דרך חשיבה אחת מוחלטת . הגישה האקסיסטנציאליסטית היא הגישה שמתארת את הקריאה  השנייה שבדוגמא דלעיל . ונחשבת עם רמת אבחנה ופרוש שתביא לך תועלת מכסימלית ותניב תוצאות , בניגוד לגישה הפטליסטית !  -  היום האנשים מחפשים שינוי , הם מטפלים בעצמם , מודעים לעצמם ולוקחים את  הגורל בידיים שלהם . אך למרות הכול , ולמרות גישתי האקסיסטנציאליסטית  אני חייב להודות שלעיתים  אני מוצא בקריאה סממנים  פטליסטים כתוצאה מגורמים חיצונים ( חברה / סביבה ) . יש מקרים בהם אני רואה בקריאה שדברים בחיי השואל "אמורים להתרחש". או ליתר דיוק יתרחשו ללא שליטה על אף השליטה שלנו בגורלנו , פעמים רבות אנו נותנים  לחברה / סביבה  לקבוע את הגורל שלנו . לדוגמא : אתה רוצה לעבור עם משפחתך לעיר אחרת בה תוכל לקבל משרה טובה יותר וכך להעניק למשפחתך רמת חיים גבוהה יותר – אבל...בגלל שאימך גרה לידך בשכנות והיא תושבת עיר זו חמישים שנה ! היא איננה רוצה לעבור ! והיות ואתה היחיד המטפל בה..עליך להישאר בעיר

הנוכחית ולוותר  . דוגמא זו ממחישה היטב את "הפרדוקס" הקיים לעיתים בחייך בו השליטה בחייך אינה תמיד באמת  בידיים שלך  כי אם בידי הסביבה / החברה .

במאמר הבא נתחיל עם הדבר האמיתי בו אתאר את מבנה חפיסת הקלפים ואת פירוש הסדרות .

שם המפרסם: קריאה בקלפי טארוט

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: אמת,טארוט,התפתחות,קלפים,מיסטיקה
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

yacht4rent

אתר יחיד ומיוחד במינו לקבלת קופונים להשכרת יאכטות למסיבות...

יונידרס נעלי עבודה

נעלי עבודה, נעלי בטיחות מבית יונידרס. בחנות המקוונת תמצאו נעלי בטיחות...

טיסות לקפריסין

טיסות לקפריסין. כרטיסי טיסה, טיסות זולות, מבצעים, חבילות נופש וטיולים...

טופקינט

פרסום באינטרנט - קידום אתרים טופקינט מתמחה בפרסום ברשת האינטרנט...

כוכב הקריוקי

צוות "כוכב הקריוקי" ילווה אותכם לאורך כל הערב וינעים את זמנכם במוזיקה...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com