יועץ זוגי והשלכותיו על ייעוץ

שם המפרסם: מכון פתרונות

למידע מלא על העסק | צור קשר
ייעוץ זוגי הינו טיפול זוגי ייחודי שמטרתו לשקם, לשפר ולהטיב מערכות יחסים זוגיות. אחד הגורמים החשובים והעיקריים של ייעוץ זוגי הינו איזה יועץ זוגי מעביר אותו. במאמר זה, נסביר תחילה מה מתרחש במפגשי ייעוץ זוגי, כיצד לבחור יועץ זוגי, היכן לחפשו ולבסוף מהי חשיבותו הרבה של היועץ הזוגי ומהו כוחו בתהליך הייעוץ הזוגי.
פגישות ייעוץ זוגי
פגישות ייעוץ זוגי יתפרשו על מספר מפגשים מצומצם ויתמקדו באבחון הבעיות התקשורתיות, הרגשיות, והפיזיות של בני הזוג. במרבית המקרים פגישות ייעוץ זוגי יכללו את שני בני הזוג ואת היועץ הזוגי. אולם, במקרים מסוימים, בהתאם לנסיבות של בני הזוג ולשיטת היועץ הזוגי, פגישות הייעוץ הזוגי יכללו את היועץ הזוגי בתוספת אחד מבני הזוג בלבד. לדוגמא: כאשר רק אחד מבני הזוג מעוניין בייעוץ הזוגי, ואילו בן זוגו אינו מוכן לקחת אחריות או לשתף פעולה, הייעוץ הזוגי יכלול רק אחד מבני הזוג והמפגשים יתנהלו קצת אחרת. או במקרים בהם היועץ הזוגי יפעל על פי שיטת ייעוץ זוגי משולבת ויקיים מספר מפגשים נפרדים (דהיינו, עם כל אחד מבני הזוג בפרד) ומספר מפגשים משולבים עם שני בני הזוג. כך או כך, משך סט פגישות הייעוץ הזוגי יקבע בהתאם להשתלשלות תהליכי ייעוץ זוגי ועל פי נכונותם של בני הזוג לשתף פעולה.
כיצד לבחור יועץ זוגי?
ובכן, בחירתו של היועץ הזוגי הינה חלק מהותי ומשמעותי שישפיע על תהליך הייעוץ הזוגי וכמובן על תוצאותיו. חשוב שבני הזוג יבחרו יועץ זוגי או יועצת זוגית איתם ירגישו בנוח ועליהם יוכלו להסתמך ואף לסמוך על מנת שתהליך הייעוץ הזוגי יצליח. בעוד ישנם פרמטרים רבים הנדרשים להיות במודל היועץ הזוגי המוצלח, מינו של היועץ הזוגי דווקא אינו משחק תפקיד, ואין כל העדפה או סייג המבדל יועץ זוגי מיועצת זוגית ולהפך. על כן, לאלו מבני הזוג התמהים האם עליהם לבחור ביועצת זוגית או שמא דווקא ביועץ זוגי, נבהיר כי בחירת מינו של היועץ הזוגי או היועצת הזוגית, תהיה בחירה אינדיבידואלית בעליל שתתנהל בהתאם לרצונם של בני הזוג, ועל פי דרישתם בלבד ואין לה כל השפעה על המשך תהליך הייעוץ.
היכן לחפש יועץ זוגי?
ניתן לחפש יועצים זוגיים באמצעות מגוון עזרים שונים. הדרך הראשונה והוותיקה היא כמובן, באמצעות המלצות של מכרים (חברים, בני משפחה וכו\\\'), הדרך השנייה היא באמצעות חיפוש בעלוני מידע או עיתונים, והדרך השלישית, שהינה הפשוטה ביותר, הזריזה ביותר ואף הנגישה ביותר בימנו, היא באמצעות חיפוש באינטרנט. ריבוי האפשרויות והמבחר הרחב של יועצים זוגיים שישנו כיום, מחייב אותנו לבצע בדיקה מקיפה בטרם אנו בוחרים ביועץ זוגי כלשהוא. תחילה, יש להקפיד לבחור יועץ זוגי מוסמך בעל תעודות הסמכה לייעוץ זוגי. כמו כן, חשוב לתור אחר תגובותיהם והמלצותיהם של בני זוג שכבר עברו אצלו ייעוץ זוגי, לראות את מידת שביעות הרצון שלהם מאופן התנהלותו של היועץ הזוגי ושל מכלול תהליך הייעוץ. בדיקות מוקדמות אלה, יאפשרו לנו לבחור ביועץ זוגי מקצועי ואמין, בעל ניסיון קודם והמלצות חיוביות.

שם המפרסם: מכון פתרונות

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: ייעוץ זוגי,יעוץ זוגי,טיפול זוגי,אימון זוגי,יועצת זוגית
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

סמארט חלונות

 סמארט חלונות מזמינים אותכם להכנס לעולם החלונות החדש. חלונות...

IPD אילוף כלבים

IPD חברה לאילוף כלבים, פנסיון לכלבים ובית גידול לכלבי רועה גרמני...

games4play

Games4play.co.il הינו אתר משחקים ייחודי בעברית ובחינם המאפשר להורים ולילדים...

ביט און ביט

ביט און ביט - מעגל מתופפים לאירועים - חתונה,בת\\בר מצווה,חינה,יום...

זדקה

זדקה, החברה המובילה בישראל לייצור, עיצוב ואספקת ארונות קיר, ארונות...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com