קצת על פרקטים

שם המפרסם: נוי נוי (אורנית יגוני)מוצרי עץ לבית ולגן

למידע מלא על העסק | צור קשר
המדריך לקניית פרקטים

מפתרונות הריצוף הפופולאריים ביותר במחוזותינו הם הפרקטים. מחמם, אלגנטי, מקרין אור ובעל גמישות מדרך, אטים ועמיד בפני שחיקה. הפרקט הוא חיפוי אטרקטיבי בעל היצע עשיר של דוגמאות, צבעים וחומרים ובשוק ניתן למצוא סוגים שונים של פרקטים, החל מפרקטים סינטטיים דמוי עץ, דרך פרקטים שכבתיים העשויים שכבה עליונה מעץ אציל ושכבות תחתונות של עץ פשוט לבן ועד לריצוף מעץ גושני מלא.

רצפת פרקט מגיעה בגדלים שונים (עובי, אורך ורוחב), כאשר כל קורת עץ טבעית עוברת שלבים רבים של מיון, שלבים אלה מהווים גורם מכריע בתוצאה הסופית ובעלות הפרקט. כך למשל, פרקט במראה טבעי ובדרגת מיון נמוכה יהיה זול יותר מפרקט במראה אחיד בעל רמת מיון גבוהה. בעבר, רצפות הפרקט המועדפות היו בעלי גוון בהיר ואחיד כגון בוק. היום, במסגרת החזרה אל הטבע, ישנה העדפה לעצים המשדרים חום המגיעים במראה טבעי יותר דוגמת אלון, אגוז, ונגה, טיק ועוד. הטיק הוא עץ יקר בעוד האורן הלבן נחשב זול יחסית בזירת הפרקטים.

סוגי פרקטים:

למינציה:
פרקט סינטטי עשוי חומר פולימרי דמוי עץ, בעל עמידות טובה הניתן להשגה בעלות נמוכה יחסית. מדובר במעין צילום של פרקט על נייר המצופה במספר שכבות של לקה מיוחדת, מחירו נמוך ותחזוקתו קלה וניתן להשיגו במספר רב של הדפסים, צבעים, קורות או פסים. התקנת הפרקט נעשית תמיד בשיטה צפה, מחירו זול יחסית, אך יש להקפיד על למניציה איכותית שמעניקה מראה של עץ טבעי ועמידה בפני שריטות. כמו כן, פרקט מסוג למינציה למטבח, לאמבטיה או למשטחים שנרטבים לעיתים תכופות מוכרח להיות בעל דרגת שחיקות גבוהה כדי לעמוד בגבורה בסכנת הרטיבות.

תלת שכבתי:
כשמו כן הוא, פרקט העשוי מעץ טבעי ומבוסס על שלוש שכבות עץ המודבקות זו לזו בכיוונים מנוגדים. ישנה שכבה עליונה של עץ אציל שהוא סוג של העץ והגוון אותו רואים בשטח, שכבת אמצע של עץ לבן או HDF ושכבת בסיס של עץ לבן. פרקט זה מגיע ברוחבים שונים – סטריפים (פסים), פלנקים (משטחים אחידים ורציפים) ומסוגי עצים מגוונים. ניתן להתקין בהנחה צפה על גבי תשתית ספוג או הדבקה ישירה על גבי ריצוף. הוא זול מפרקט דו שכבתי, אך עדיין יש לו חולשות כמו למשל, הוא עלול להישרט ולשנות גוון במרוצת הזמן. העובי של כל השכבות יחדיו נע בין 14-21 מ"מ.

דו שכבתי:
עשוי משתי שכבות, השכבה התחתונה מודבק לרצפה ומעליו מונחת השכבה העליונה. נחשב פרקט יוקרתי מאוד, עשוי מעץ טבעי ומאופיין בכך שהוא מגיע בפסים בודדים ולא בלוחות העשויים ממספר פסים, בעל מגוון צורות וניתן לקבל קורות ברוחבים שונים. החולשה הבולטת שהוא עלול להישרט. העובי נע בין 10-14 מ"מ.

פרקט עץ מלא:
פרקט העשוי מעץ מלא גושני, סגנונו מאסיבי והוא מגיע ביחידה אחת ומורכב על גבי תשתית OSB באמצעות הברגה והדבקה. קל לשיוף ועמיד לטווח ארוך. ההתקנה היא מעט יקרה ולאחר ההתקנה, נהוג ללטש, לעבד ולמרוח לכה לשימור טוב יותר, שגם זו עלות ויש אף לחדש את הלכה והשמן במשך השנים, אך המראה היוקרתי שווה את ההשקעה. כמו כן, היות ומדובר בעץ שהינו חומר טבעי שמושפע מהסביבה ומשתנה במשך הזמן, הפרקט עלול להשתנות מעט במראה ואף להיסדק. פרקט מעץ מלא ניתן לחדש באמצעות שיוף הלכה הקיימת וציפוי הפרקט בלכה חדשה. נע בין 14-22 מ"מ.

פרקט פורניר:
סוג של פרקט העשוי משכבה של עץ טבעי המודבקת על שכבת HDF ומוגן בשכבה של לקה. חזק ועמיד ונח להתקנה צפה על גבי ריצוף ישר ומפולס.

דק עץ (סיפון עץ):
בשנים האחרונות נהוג לרצף משטחי חוץ בדק עץ, בגינה, סביב הבריכה ובמרפסת, למשל. הריצופים יוצרים אווירה אלגנטית ויוקרתית. מדובר בעץ מאסיבי עמיד בפני שחיקה ולחות, בעל תכונות מבודדות, שניתן להנחה על משטחי עץ או בטון וגם על אדמה מפולסת.


שיטות להתקנת פרקטים:
ישנה אפשרות לרכוש פרקטים לפי מטר מרובע ולהדביק בביצוע עצמאי, כל עוד אתם מזמינים את הפרקט הדרוש ומבצעים את החיתוך הנכון לפי מימדי החדר. אולם, רצוי להזמין בעל מקצוע להדבקה מקצועית של הפרקט. ישנן מספר שיטות התקנה לפרקטים:

הנחה צפה:
הנחה זו מתאימה לפרקט למינציה ולפרקט דו ותלת שכבתי. התהליך הוא בעצם פריסה של יריעת גומי פוליאוריטני מוקצף על המשטח המיועד לריצוף. את פלטות הפרקט מדביקים אחת לשנייה באמצעות דבק לבן ולמעשה הפרקט לא מודבק ישירות לריצוף אלא "צף" מעליו. שיטה זו זולה, ומעניקה רכות וגמישות לפרקט וכמו כן ניתנת לפירוק בלי לפגוע בריצוף תחתיו. אך במקרה כזה לא ניתן ליצור רצפה אקוסטית וכמו כן, אם ישנה פגיעה בלוח בודד התיקון מסובך לביצוע.

הדבקה ישירה:
הדבקה של הפרקט על הרצפה עצמה או על התשתית שעליה מעוניינים להדביק את הפרקט. ניתן להדביק פרקט דו ותלת שכבתי וגם פרקט מעץ מלא. בכוחה של שיטה זו למנוע התפשטות של רטיבות כתוצאה מנזילות או לחות, מקרה שחדרו מים ובכלל קל מאוד לתקן סדקים ונזקים ממוקדים.

התקנת מסמרים:
התקנה זו אפשרית במקרה של עץ מלא ותלת ודו שכבתי, אך בתנאי שהתשתית עליה ממסמרים את אריחי הפרקט עשויה מעץ. כמו כן, מדובר בהתקנה ארוכה יחסית ואף יקרה. ניתן לשלב בין הדבקה ומסמור לתוצאה חזקה יותר או לשלב לפי הצורך את שני הפתרונות בחלל אחד.

עצות לשילוב הפרקט בבית:
ראשית כל, יש לבחור פרקטים באור יום כדי לראות מהו המראה האמיתי. כדאי לרכוש מספר מ"ר לרזרבה במקרה של סדק בפרקט וכדומה. מומלץ להתאים את הפרקט לסגנון העיצוב המבוקש. פרקט כהה ואלגנטי לחדר עבודה לעומת פרקט בהיר לחדר חשוך שברצונכם להאירו. יש לזכור, שהעץ הוא חומר "חי" ו"נושם" ולכן הוא מושפע משינויים בטמפרטורה. חשוב להקפיד בעת ההתקנה על מרווח מספק שיאפשר לעץ להתרחב ולהתכווץ בהתאם למצב הטמפרטורה. במידה והפרקט בא במגע עם מים, יש להקפיד לייבש את האזור למניעת יצירת כתמים והתנפחות העץ. יש להקפיד לנקות את רצפת הפרקט עם סמרטוט לח וסחוט היטב ובחומרי ניקוי המיועדים לניקוי פרקטים בלבד. כמו כן, אחת לשנה כדאי לעשות "פוליש" וזאת רק לאחר ניקוי יסודי של הרצפה. ניתן ליצור אשליה עיצובית בעזרת פרקטים: כך למשל, פרקט עם לוחות המורכבים לרוחב יגדיל חלל צר בעוד פרקטים עם לוחות המורכבים לאורך "יקטין" חלל או ימקד את הפוקוס באזור מסוים. יש להקפיד על רצפה ישרה טרם הדבקת הפרקט. כמו כן, אם אתם מעדיפים פרקט צבעוני ישנם בשוק פרקטים הצבועים בגוונים שונים.

שם המפרסם: נוי נוי (אורנית יגוני)מוצרי עץ לבית ולגן

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: פרגולות,דקים,רצפת עץ,עבודות עץ,פרגולה
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

איתמר המנעולן במודיעין

אבטחה היא הדבר מאוד חשוב בחיינו, אנו דואגים לבטיחות שלנו בהמון דרכים -...

קסם פרויקטים

 'קסם פרויקטים' מתמחה בפתרונות ציוד למפיקים ולחברות הפקה ומנוהלת מזה...

בית הפינוי

תמורתנו היחידה הם החפצים שבדירה!!!,כלי הבית,כלי המיטבח,הבגדים,חפצי...

חקר שוק נדל״ן

חברת חקר שוק חרטה על דגלה לשנות את פניי שיווק הנדל"ן , כך שכול התשובות...

Benjamin Tech

שרותי מחשוב באזור המרכז תחומי פעילות התקנת תוכנות ושדרוגי תוכנה :...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com