נקודה שבועית פרשת "חיי שרה"

חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/

שם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר
בשבוע שעבר בפרשיית עקידת יצחק נאמרה לאברהם הבטחה: "כי ברך אברכך והרבה ארבה את זרעך ככוכבי השמים וכחול אשר על שפת הים ויירש זרעך את שער אויביו".
בתחילת פרשת השבוע שלנו, פרשת "חיי שרה", באה הברכה הזאת לידי מימוש. אברהם אבינו רוכש את מערת המכפלה מעפרון החיתי לאחוזת קבר כדי לקבור בה את שרה אישתו ובהמשך הדורות יצחק בנו ויעקב נכדו יממשו גם הם את זכותם כיורשים למערה זו ויקברו בה הם ונשותיהם.
התורה מצאה מקום להרחיב בפנינו את כל ענייני המשא ומתן של אברהם מול עפרון בקניית מערת המכפלה. על כך שאל המלבי"ם בפירושו מדוע האריך הכתוב כל כך בנושא זה? מה ניתן ללמוד ממנו?
ישנן מספר תשובות לדבר:
האחת היא שדרך סיפור זה אנו לומדים על ענוותנותו של אברהם אבינו שמציג את עצמו "גר ותושב אנכי עימכם".
סיבה נוספת היא לאור פירוש אבן עזרא שעל ידי פרשייה זו אנו רואים את מעלתה של ארץ ישראל הן לחיים והן למתים משאר ארצות העולם ובנוסף אנו נחשפים לקיום דבר ה' לאברהם להיות לו לנחלה.
מעבר לכך, בפרשת "לך לך" נאמר לאברהם על ידי ה' "ואגדלה שמך" והנה במהלך המשא ומתן על המערה אומר עפרון לאברהם "אדוני נשיא אלוקים אתה בתוכנו".
סמיכות פרשיית מותה של שרה ללידתה של רבקה בסוף הפרשה הקודמת מלמד אותנו על הקשר בין שתיהן בכך שרבקה בנתה וביססה את מעשיה ומידותיה לפי דמותה של שרה.לא בכדי סמוכה מיד פרשיית מציאת רבקה ככלה ליצחק שהתנחם אחרי אימו ועל כך אמרו חז"ל: "עד שלא השקיע שימשה של שרה, הזריח שימשה של רבקה,שבתחילה 'ובתואל ילד את רבקה' ולבסוף 'ויהיו חיי שרה'".
סיבה אחרת לאריכות הדברים בעניין קניית המערה בחברון היא כדי לרמוז לכיבוש ארץ כנען. חברון היא העיר היחידה בהר שבכנען שהכתוב בפרשת המרגלים מזכיר את שמה במפורש וכן את זמן ייסודה ואת היושבים בה, ולאחר מכן בספר יהושע חזר הכתוב ותאר את כיבוש העיר על ידי כלב.
יוצא מכאן שהכתוב האריך בתיאור מותה וקבורתה של שרה אימנו, שהייתה הראשונה מבין האימהות והאבות שהובאה לקבורה, כדי להביא אלינו את כל הסיבות החשובות האלה להבנת המשך יסוד עם ישראל וארץ ישראל והחיבור בינם!

שבת שלום ומבורך!

תודות : צחי מכאלי

"חוויית השבוע שלי"

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

שם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: חיי שרה, מערת המכפלה, ,שפת הים, גר ותושב, ,כיבוש ארץ כנען., האימהות והאבות, ,עפרון החיתי,אחוזת קבר,נשיא אלוקים, פרשת המרגלים,
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

cosmetishop

האתר המוביל למכירת מוצרי קוסמטיקה וטיפוח פעילים ואיכותיים הנמכרים אצל...

גרצ הובלת פריטים בודדים בנתניה

הובלת פריטים בודדים נתניה והסביבה, ללא סבלות החל מ 100 ש"ח, ע"י...

סייף סנטר כספות

  סייף סנטר הינה מהחברות המובילות בענף הכספות בישראל. בזכות הידע הרב...

FoodStalls

חברה המתמחה בהקמת דוכני מזון לאירועים מכל הסוגים לאירועים קטנים...

מלונות באילת

חברת המלונות באילת הינה חברה המתמחה בשיווק, מכירה ושירות של שירותי...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com