נקודה שבועית-פרשת "חוקת"

"חוויית השבוע שלי" תאור האתר : "חוויית השבוע שלי " הינו עלון שבועי חינוכי - ערכי נושא פרסים,הכולל מידע בנושא "פרשת השבוע" והפעלה חווייתית לכל המשפחה. הגיליון עשיר בתוכן וחושף את הקוראים למגוון רעיונות והגיגים הקשורים ל"פרשת השבוע", לאירועים מיוחדים ומועדים החלים באותו שבוע הקשורים לעם ולארץ, תוך הדגשת הצד הערכי. בכך תורם העלון לחינוך יהודי מתוך מידות טובות ודרך ארץ ולהעמקת הקשר של הקוראים למורשת ישראל ולערכי היהדות תוך זיקה לאהבת ישראל ולאחדות העם. הנושאים והמדורים בעלון מגוונים ומעסיקים את הקוראים בדרך חווייתית, יצירתית מרתקת ומעניינת. עלון "חוויית השבוע" מיוחד בעיצובו הצבעוני והמרשים ומעוטר בציורים בלעדיים שלנו המרהיבים ביופיים. אנו מקבלים תגובות נלהבות ביותר מכל המגזרים והגילאים. עלון "חוויית השבוע" מופץ במועדוניות נוער ברחבי הארץ ובבתי ספר ממלכתיים בהם מוקדש שיעור ללימוד המידע ופתרון החידות והשעשועונים, המועבר ע"י מדריכי ומדריכות "החוויה היהודית" לתלמידי הכיתות השונות או בלימוד משותף להורים וילדים. לפרטים: 04-8450235 , 052-5990071

שם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר

פרשת חוקת לכאורה נמצאת רק בתחילתו של החלק השני של חומש במדבר אלא שבפרשה זו אנו מתחילים לקרוא את החלק השלישי של הליכתם של ישראל במדבר לקראת הכניסה לארץ ישראל.
החלק הראשון היה בפרשות הראשונות שעסקו בעיקר במפקדים ובחנוכת המשכן וזמנם היה בשנה הראשונה להליכה במדבר. החלק השני התחיל באמצע פרשת "בהעלותך" עד לפרשה שלנו, פרשת "חוקת", ועסק בעיקר בתנועה ערה ותוססת עם הרבה אירועים במדבר. זמן התקופה הזאת ארך למעשה את רוב ההליכה של בני ישראל במדבר, כ - 38 שנים אך בפועל אנו לא קוראים הרבה אודות הזמן הממושך הזה.
החלק השלישי של ההליכה מגיע באמצע פרשתנו עם הבשורה על מות מרים בשנה הארבעים להליכתם במדבר ותלונות ישראל על מחסור במים.
במהלך הליכתם במדבר מתלוננים בני ישראל פעמיים על צורך במים: בתחילת המסע ברפידים, וכאן בפרשה לקראת סיום ההליכה כשהם בקדש שבמדבר צין. שני המקרים על אף הדמיון בתלונה למים שונים זה מזה וכך גם בעונש.
ברפידים משה נצטווה להכות בצור לאחר שאסף איתו את זקני ישראל וכאן משה נקרא עם אהרון לדבר אל הסלע כדי להוציא מים, אך הם לא קיימו את הציווי במדוייק ומשה היכה את הסלע ונענש על כך עונש חמור, אי כניסה לארץ ישראל, וכך גם נענש אהרון אחיו.
ניתן להבחין שברפידים ובשאר תלונות העם בזמן ההליכה במדבר פנה העם אל ה' בכעס וטרוניה. כל פניה שנעשתה אל אהרון ומשה למעשה היתה מכוונת אל ה' על כך שהוציא את אותם ממצרים.
נוצר פה רושם שהתלונות נעשו כשגרה בפיהם ולא משנה אם הם זכרו מה היה במצרים או אם הם מתגעגעים אלא זו חזרה על הדברים ששמעו מאבותיהם דור יוצאי מצרים.
בפרשה שלנו העניין שונה. עכשיו התלונה לא מופנית לה' אלא למשה דווקא: "ולא היה מים לעדה ויקהלו על משה ועל אהרון, וירב העם עם משה ויאמרו לאמרו ולו גוענו בגוע אחינו לפני ה', ולמה הבאתם אות קהל ה' אל המדבר הזה למות שם אנחנו ובעירנו" - ומתוך כך בהמשך המקרה הזה לא העם הוא שסופג את העונש על כפיות הטובה שמאפיינת אותו לאורך כל הדרך אלא דווקא המנהיגים, משה ואהרון, שנענשים על שינוי מסויים של הפעלת הנס שרצה ה' לעשות, שתפקידו היה להיות מופת חינוכי לעם.
המנהיגים, משה ואהרון, על אף העונש הסופי שלהם, לא זונחים את העם וממשיכים לעמוד בראשו עד שתגיע שעתם להעביר את התפקיד לממשיך הבא אחריהם.
נלמד מכאן שככל שגדולתו של האדם תעלה במרום התפקיד והמעלה הוא מראה שהוא רק כלי לביצוע רצון ה' בעולם, ואם ייקרא להחלפתו, מכל סיבה שהיא, הוא יפנה את מקומו לבא אחריו וקיום העם והנהגתו תמשך על ידי אחרים.

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי
אתר : חוויית השבוע שלי http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


להצלתם וחזרתם הביתה של החטופים והצלחת ושמירתם של חיילי צה"ל ומערכת הביטחון במשימתם.
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס ושמואל פולק שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתםשם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: פרשת חוקת,הכניסה לישראל,מחסור במים,הכאת הסלע,תלונות
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

שפר יהלומים

שפר יהלומים, חברה ותיקה ובעלת היסטוריה רבת שנים בתחום היהלומים, מתמחה...

מירי אור - אימון אישי

אימון אישי רוחני באמצעות נומרולוגיה, אסטרולוגיה וקלפי מודעות, להעלאת...

forwrard ייעול ופיתוח עסקים

ייעוץ עסקי פרקטי לעסקים קטנים ובינוניים וזימים, בתחום השיווק, המכירות...

רצפות אפוקסי

אפוקסי לרצפה היא המומחיות של שחר אפוקסי בע"מ. אנו מייצרים אפוקסי...

מסעדת אסתר

 מסעדת אסתר, השוכנת ביהוד, בחצר אחורית, בבית ערבי משופץ, אל מול...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com