אחת שאלתי מאת ה'

"שיווק חינוכי עם כל הנשמה" "אורי עוז הפקות – דוד דרומר" מפעיל מיזמים חינוכיים בתחום המדע והיהדות,במטרה לשפר את מצבם של אלפי בני נוער בישראל הזקוקים לתמיכה ולסיוע. "אורי עוז הפקות – דוד דרומר" פועל למניעת נשירה והתדרדרות,ומעניק הזדמנות שווה להצלחה במשימות חברתיות ולימודיות.

שם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר

עם ישראל נמצא כעת במדבר. לפני שתי שבתות, בפרשת "שמיני" קראנו על חנוכת המשכן במרכזו של מחנה ישראל כשהלכו במדבר.
המשכן היה מרכזו של הקודש במחנה ישראל כולו והרוצה להגיע אליו ובהמשך לבית המקדש כשיבנה בארץ ישראל צריך להיות טהור לחלוטין ובריא מכל מחלה.
באותה התקופה שהיו ישראל במדבר היתה מחלה מיוחדת שנקראה צרעת. מחלה זו גרמה לאדם החולה להפוך להיות אדם טמא ברמה הנמוכה ביותר עד כדי כך שהיא מצריכה אותו לצאת לגמרי מכל מחנות ישראל ולהתרחק מכל חברת בני אדם עד שתעבור מחלתו ממנו והוא יוכשר על ידי כהן, שהוא היחיד שמאשר לאדם שהתרפא מן המחלה.
מחלה זו שהיתה מאוד מרכזית בקיומו של עם ישראל במדבר זכתה לפרשה שלימה שתקרא על שמה ולחלק עיקרי מאוד מתוך הפרשה כולה שעוסקת רק בה בלבד.
אמנם הצרעת גרמה לאדם להיות טמא אך התורה העדיפה לתאר את כל תהליך ההבראה מהמחלה באופן חיובי. בפסוקים הראשונים בפרשת "מצורע" בהם מתוארת מחלת הצרעת באדם מופיעות 15 מילים בעלות שורש ט.ה.ר לעומת פעם אחת בלבד בה מופיע השורש ט.מ.א.
קיימים מספר שלבים ברפואתו של האדם ממחלת הצרעת. האדם לא חוזר לחיים תקינים ושגרתיים בבת אחת, מה שמעיד עד כמה היא חמורה מידת טומאתו ולעומת זו כמה קשה לאדם להטהר ממנה.
הצרעת היתה מצוייה בכל שכבות העם ובגלל שלא רצתה התורה שאדם עני יתרפא בזמן ארוך יותר מאדם עשיר מפני שאין לו די כדי להביא שני כבשים לקורבן, ניתנה לו האפשרות להביא שני תורים או שני בני יונה על מנת שיוכל גם הוא להתרפא במהירות האפשרית.
הצרעת הגיע לישראל בעקבות דיברי לשון הרע שדיבר האדם, ואם היה רוצה להמנע מהמחלה היה עליו להתרחק מלשון הרע.
החולה בצרעת היה מנוע כמובן להגיע לבית המקדש. מציאות זו של ריחוק מהמקדש היתה קשה מאוד על כל אדם מישראל שהרי כולם השתוקקו ורצו לבוא לבית ה': "אחת שאלתי מאת ה' אותה אבקש שבתי בבית ה' כל ימי חיי... ולבקר בהיכלו" - ואדם שנאלץ בגלל הצרעת להתרחק ולהימנע מהגעה למקדש לזמן ממושך הרגיש בחסרון ה' ובהסתר פניו ממנו. כשהתרפא האדם מהצרעת הוא זוכה להבין ששוב ה' חוזר להאיר את פניו.

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

אתר החוויה היהודית : www.h-y1.coi.co.il

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס ושמואל פולק שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

שם המפרסם: "אורי עוז הפקות – דוד דרומר"

למידע מלא על העסק | צור קשר
מילות מפתח: פרשת מצורע,צרעת,טהר,טמא,אחת שאלתי
כניסה למערכת
שכחתי סיסמא
לא נרשמת? הירשם חינם

עסקים נבחרים

123diet

 הכירו את חברת נ.ל.ס דיאט מפתחת המותג TheDiet123 חברת נ.ל.ס דיאט בע"מ...

מירי אברהם

התמחות במתן שירותי יופי וטיפוח, קורסים והשתלמויות בתחומים אלו: טיפולי...

POP ART

 חברת "POP ART" מתמחה בעיצוב אישי של סגנונות פופ ארט אישים. פופ ארט...

השמת עורך דין

חברת A-one מומחים בהשמת עורכי דין ויועצים משפטיים למגוון משרות משפטיות...

מרפאת שיניים שמואלי

מרפאת שיניים שמואלי בכפר סבא היא מרכז רפואת שיניים פרטית רב-תחומית בו...
בניית אתרים    אחסון אתרים    פרסום עסקים
© כל הזכויות שמורות PIRSUME.com